Yerli Üretim Milli Marka

Bu proje, yabancı marka ve ithal ürün talebini en aza indirerek, yerli ve milli ürünlerin kullanımını teşvik etmeyi ve yerli üretimi artırmayı hedeflemektedir.
Türkiye, barındırdığı genç nüfus ve yetişmiş insan gücüyle, çağımızın içinde bulunduğu dönüşümü yakalamanın ötesinde bu dönüşüme yön verebilecek bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyelin açığa çıkarılması ve gelecekte söz sahibi ülkelerden biri olabilmemiz için ihtiyacımız olan şey ise yerli ve milli markalar ortaya çıkararak bu markalarımızla dünyadaki pazardan daha fazla pay alabilmektir. İnovatif fikirleri yüksek teknolojiyle işleyip katma değeri yüksek ürünler üreterek bunları dünyaya satmak, Türkiye’yi gelecek hedeflerine taşıyacaktır. Bu doğrultuda MÜSİAD olarak, yerli ürünlerin, kamu ve özel sektör başta olmak üzere iç piyasada kullanımını özendirerek, yerli üreticileri desteklemek üzere projeler geliştiriyoruz.

Türkiye’nin geleceğe yön veren ülkeler arasına girmesini, ancak “milli ekonomi”yle başarabiliriz.

MÜSİAD olarak, ülkemizin dünyadaki dönüşümün öncüleri arasında yer alması ve “Güçlü Türkiye”yi birlikte inşa etmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. “Meselemiz Türkiye Olsun” diyerek çıktığımız bu yolda her adımımızı, ülkemizi ve geleceğimizi önceleyerek atıyoruz. Bu bilinci tüm iş dünyamıza nüfuz ettirebilmek ve kamuoyundan olabildiğince geniş destek sağlayabilmek amacıyla hassasiyetle yürüttüğümüz bu projeyle, yerli ve milli markalarımıza fikirsel düzeyde süren desteği somutlaştırmayı ve sağlam temellerde artırmayı hedefliyoruz. Proje, bireysel tüketicilerin yanı sıra, sanayici ve iş insanlarımıza yol göstererek, onlar için en doğru alternatifleri belirlerken, ekonomide millileşme hareketine de önemli bir katkı sunacaktır.

Türkiye, barındırdığı genç nüfus ve yetişmiş insan gücüyle, çağımızın içinde bulunduğu dönüşümü yakalamanın ötesinde bu dönüşüme yön verebilecek bir potansiyele sahiptir.
Bu potansiyelin açığa çıkarılması ve gelecekte söz sahibi ülkelerden biri olabilmemiz için ihtiyacımız olan şey ise yerli ve milli markalar ortaya çıkararak bu markalarımızla dünyadaki pazardan daha fazla pay alabilmektir. 

DEVAMINI OKU

11.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD

MÜSİAD'A ÜYE OL
60.000'E YAKIN İŞLETMEYİ TEMSİL EDEN

Yaklaşık 1.800.000 kişiye istihdam sağlayan

YURTİÇİNDE 89 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Üyelerin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurumlarına ileten

YURTDIŞINDA 95 FARKLI ÜLKEDE

Toplamda 225 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

İçerik Bulunmuyor!